ATARI 130XE Web-Server
12345678

2020.09.19, update 12.10.2020 / pin.trs

Fujinet, nareszcie działa.

Fujinet

Po kilku dniach walki udało się uruchomić Fujinet. Na razie tak tymczasowo, co zresztą widać biorąc pod uwagę sposób podłączenia urządzenia do komputera. Projekt rozwija się w dość ciekawy sposób, choć są jeszcze problemy i nie zawsze pracuje to w sposób przewidywalny. Z dziwnych rzeczy, to Fujinet potrafi zablokować dysk twardy podłączony przez PBI/ECI.

Fujinet

W dziale "sprzęty" krótkie info dotyczące FN

W tak zwanym międzyczasie w ramach podjętej niedawno akcji zgrywam też muzyczki w formatach źródłowych, aktualizacja paczki już niebawem. Trzymajcie się zdrowo. Fujinet


2020.09.13 / pin.trs

Po "chwilowej" przerwie związanej raz z wakacyjnym urlopem a dwa z lenistwem jakie mnie dopadło zmusiłem się wreszcie do porządków na Atarce, na początek zrzuciłem pierwszą część muzyczek w formatach źródłowych (hi SUN! :))) ). Zbiór zawiera tak na "oko" ponad 2000 plików. Głównie są to chip'y, choć znajdziemy tam też kilka modułów pod NEO Trackera. Baza będzie sukcesywnie uzupełniana. Spakowane archiwum ma lekko ponad 8MB, plik fizycznie leży na Atari - serwerze, można się więc spodziewać że nie łatwo go będzie stamtąd pozyskać, szczególnie przy zwiększonym ruchu na serwerze. Jeśli więc coś się przy tej okazji wywali, to proszę też o cierpliwość i zrozumienie :))


2020.07.26 / pin.trs

Dorzucam dziś .. a w zasadzie to można śmiało powiedzieć że odgrzewam kotleta i linkuję poniżej zapis kompo z Lost 2020. A tak, co by nie zapomnieć gdzie jest :)


2020.07.18 - #2 / pin.trs

Następna część streamu. Generalnie nuda, trochę demek i drobne wcinki z partyplace. Dźwięk pojawia się w 14 minucie zapisu. Miłego oglądania ;)


2020.07.18 / pin.trs

Cóż; wracam powoli do siebie po LOST Party ... zlot jak do tej pory jako jeden z niewielu w tym roku odbył się w prawdziwej rzeczywistości a było to w dniach 9-12 lipca 2020r. To, czy się udało to będzie można śmiało powiedzieć ale za około tydzień, sami chyba wiecie dlaczego ;). Tak czy inaczej wrzucam tu kilkunastominutowe wideo z czwartkowych testów hardware'u, głównie ZX Spectrum +2.

Udało się też mniej więcej ogarnąć nowy system prezentacji kompo, mam nadzieję w przyszsłości rozwinąć ten temat i dopiąć to do perfekcji. Małe potyczki oczywiście jeszcze były, szczególnie ze synchronizacją audio/video prezentacji na sali i był lekki rozjazd na streamie dla obrazu z kamer. Obecuję, następnym razem złożę to do przysłowiowej "kupy" ;)

02

Miło też było poznać osobiście naszego specjalnego gościa - Rolanda Pantołę. W czasie wywiadu prowadzonego przez Vasco dowiedzieliśmy się o wielu sprawach dotyczących klasycznych chyba już i kultowych pozycji w dziedzinie gier wydawanych onegdaj przez rzeszowski L.K. Avalon. Roland - dzięki raz jeszcze!

No i ważna sprawa - dzięki wizycie Rolanda mamy w archiwum angielską wersję gry KLĄTWA ... czyli The Curse W razie problemów z downloadem z serwera dajcie znać na priv. - pin(at)atari8.info

SMACZNEGO :)


12345678